Szkolenie zakończone.
W kolumnie Do pobrania (po lewej stronie), można pobrać materiały po-konferencyjne (publikacja), oraz obejrzeć zdjęcia w GALERII
Z ARCHIWUM:
Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie,
Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych
oraz Lubelski Park Naukowo Technologiczny
zapraszają w dniach 10-11.12.2014
na
PANELOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNE PAN/ O Lublin
połączone z
III WYSTAWĄ INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ
URZĄDZEŃ BADAWCZO- POMIAROWYCH
I NOWYCH TECHNOLOGII
miejsce spotkania:
Targi Lublin S.A.
ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin
Na spotkanie - warsztaty i wystawę zapraszamy:
dyrektorów i kierowników przedsiębiorstw przemysłowych, pracowników naukowych oraz studentów doktorantów
Podczas spotkań i wystawy będzie można zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi sprzętu naukowo-badawczego wiodących Firm polskich i zagranicznych. Przewidziana sesja konferencyjna obejmować będzie zagadnienia naukowe i techniczne metod badań oraz nowych technologii wytwarzania. Warsztaty i konsultacje umożliwią pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych trendów w nauce, nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi oraz przedyskutowanie bieżących problemów technologicznych. Podczas wystawy sprzętu badawczego możliwe będzie także wykonanie przykładowych pomiarów na własnych próbkach badawczych. Uczestnicy poszczególnych paneli otrzymają certyfikaty uczestnictwa. W ramach I Ogólnopolskiej Konferencji –Innowacje w Praktyce odbędzie się konkurs na najlepszy poster naukowy. Zwycięska praca zostanie nagrodzona atrakcyjną nagrodą.
Tematyka panelu: Opis:
Innowacyjność w nauce i komercjalizacja wiedzy w praktyce biznesowej W czym tkwi istota innowacyjności z perspektywy instytucji naukowo-badawczej, zmiany w podejściu do innowacyjności w nauce na przestrzeni lat.
Potrzeby komercjalizacji wiedzy z perspektywy praktyków biznesów, problemy w procesie komercjalizacji innowacji
Modele procesów innowacyjnych działających w organizacjach Prezentacje innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz urządzeń badawczo-pomiarowych (wystawa - 2 dni)
Problemy prowadzenia badań i transferu technologii Problematyka badań i transferu innowacyjnych technologii realizowanych przez przedsiębiorstwa - konsultacje z pracownikami uczelni technicznych oraz instytutów badawczych.
Warsztaty Edukacja – staż - praca
Innowacje - obszary problemowe
Patent zasady i procedury
Podstawy innowacji procesowej i produktowej
Nowoczesne formy reklamy (potrzeby, strategie, trendy, koszty)
Ogólnopolska konferencja Naukowo-Techniczna Innowacje w praktyce.
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wysłanie wypełnionego formularza na adres: konakt@cine.com.pl
*Formularz do pobrania w prawej części strony
Wpłaty prosimy dokonać na konto:
Idea Bank: 49 1950 0001 2006 0520 9088 0002
Opłaty za uczestnictwo przeznaczone będą na pokrycie kosztów: organizacyjnych, wynajęcia sal, obsługi technicznej, opracowania materiałów konferencjach w formie monografii, opublikowania informacji na temat wystawców oraz opłat za publikacje wybranych artykułów naukowych w czasopismach A oraz B zamieszczonych na listach MNiSW.
Koordynator spotkania oraz warsztatów:
Dr hab. inż. Tomasz Klepka, prof. PL (tel. 502265207)